חיפוש משרה ניהולית עשוי להתגלות כמטרה לא פשוטה, בייחוד במציאות המורכבת שמאפיינת את שוק העבודה של תקופתנו. אילו חברות השמה יסייעו לכם להגיע אל היעד?

בכירים

חיפוש משרה לתפקידי בכירים אינו דבר פשוט, לכן כדאי לבחור בחברת השמה שתקל על התהליך כולו

בניגוד להנחה הרווחת, האתגר שכרוך סביב חיפוש משרות אינו פוסח על דרגים מסוימים. למעשה, במקרים רבים נושאי משרות בכירות נאלצים לעבור תהליך חיפוש מורכב במיוחד עם החלטתם לעבור תפקיד. הם מביאים עמם ניסיון נדרש וכישורים שנרכשו לאורך הדרך, שנחוצים בחברות שונות אך גם מחייבים אותם לעבור תהליך חיפוש משרה ניהולית מותאם אישית (executive search באנגלית) – במטרה לאתר את ההתאמה הנכונה ביותר. מדובר במצב שאינו תקף רק לתחום מסוים, אלא משותף למגוון ענפים, החל מעולמות הכספים ועד לשיווק.

 

מאחר שגם החברות המאתרות מתמודדות בדיוק עם אותן מורכבויות, שכן עליהן לאייש תפקידים בעלי מורכבויות ודרישות סף רבות, הוקמו חברות השמה שמתמחות ספציפית בבכירים. שיטת העבודה שלהן מאפשרת לייצר התאמות נכונות, לאור היכרות עם תפקידים פתוחים, עם צורכי ארגונים ועם הפרופיל הנדרש. אילו חברות הפכו למובילות בתחום?

 

חברת משאבי אנוש – חברת משאבי אנוש היא החברה הוותיקה בישראל בעולמות השמת חברי הנהלה ובכירים, ופועלת משנת 1981 ועד היום. יועצי חברת משאבי אנוש מתמחים באיתור מועמדים לדרגים שונים, החל מניהול חטיבה ועד חברי דירקטוריון. לקוחות משאבי אנוש הם הארגונים והחברות המובילים במשק, כך שהיא מיועדת למועמדים שלא מעוניינים להתפשר על התפקיד הבא.

 

קבוצת נישה – נישה היא חברת השמה בעלת חטיבה המיועדת לבכירים, ומטרתה איוש משרות בכירות בדרגי סמנכ"לים, מנכ"לים וכדומה, בעולמות הפיננסים, שוק ההון, הביוטק ועוד. 

 

דנאל משאבי אנוש – דנאל היא חברה נוספת בעלת חטיבה ייעודית לגיוס, מיון ואיתור בכירים. החטיבה מיועדת לסייע לחברות המנסות לאתר מועמדים וגם למועדים עצמם. 

 

מנפאואר – חברת ההשמה Manpower מעניקה מענה למגוון סוגי משרות, כולל משרות בכירים. יועצי ההשמה של החברה מתמחים במתן מענה לארגונים שמחפשים מועמדים, כמו גם למועמדים שמעוניינים למצוא את מקום העבודה הבא שלהם. 

 

השמה גרופ – חברה המספקת שירותי השמה לבכירים המעוניינים למצוא תפקיד בעולמות המסחר, הקמעונאות והתעשייה. 

Leave a Comment