הקושי בהתמודדות עם גופים ממשלתיים ומימוש זכויות, מוביל רבים לפנייה אל חברות שמתמחות בתחום. מה הייחוד של כל אחת ובאילו מקרים היא יכולה לסייע?

 

עובד שנפצע במפתיע או מתמודד עם מחלה קשה, לא תמיד יודע מה מגיע לו ואיפה מתחילים. הוא צריך להתמודד בבת אחת עם כמה חזיתות, לטפל בבריאותו ולפתור את התסבוכות הבירוקרטיות שנלוות לנושא. רובנו לא מכירים את דרכי ההתנהלות מול הביטוח הלאומי, מס הכנסה או חברת הביטוח שלנו, והדבר גורם לנו לבזבז זמן ולעתים גם לאבד לא מעט כסף.  

 

את הפער המשמעותי שנוצר במצבים כאלה ממלאות חברות למימוש זכויות רפואיות, כמו חברת לבנת פורן או זכותי. מדובר בחברות שמספקות לפונים מענה כולל ומקצועי, מהרגע הראשון ועד לגמר הטיפול. בין אם מדובר במתן תשובות לשאלות נפוצות, בניית תיק רפואי, איסוף מידע וניסוח חוות דעת לוועדה הרפואית. החברות הללו מעניקות לכל לקוח את הביטחון הנדרש, ידע מקיף וכלים חשובים, על מנת שיוכל לצלוח במהירות וביעילות את המשבר אליו נקלע. אבל מה ההבדל ביניהן, איך יודעים למי פונים ומה חשוב להכיר מראש?

 

חברת לבנת פורן

לבנת פורן, שעומדת מאחורי החברה, הקימה אותה בשנת 2003 במטרה לספק מענה לבעיה נרחבת וכואבת בציבור הישראלי – העובדה שהאזרח היחיד לא יודע כיצד להתמודד עם מערכות בירוקרטיות גדולות, וכתוצאה מכך מפסיד במערכה החשובה הנוגעת לבריאותו. ההבנה הזו הובילה אותה לפעול להקמת חברת לבנת פורן, שמאגדת ניסיון, ידע רפואי והיכרות עמוקה עם המערכת. 

 

מקום אחד שיהווה כתובת עבור כל פנייה, כבר מהרגע הראשון. כיום, חברת לבנת פורן כוללת למעלה מ-150 עובדים ועשרות רופאים, שמתמחים בטיפול בתיקי מימוש זכויות רפואיות על כל סוגיהם. כל פונה יכול לקבל תמיכה, חוות דעת רפואית ומעבר תהליך איסוף פרטים, עד לקבלת תיק רפואי מקיף שמותאם לעניינו.

 

סניפי לבנת פורן נגישים ופרושים בנקודות מרכזיות ברחבי הארץ, בערים תל אביב, חיפה, באר שבע וירושלים. מבוטחים רבים כבר קיבלו בזכות החברה את ההחזרים והכספים שמגיעים להם, מבלי לעבור תהליכים מייגעים שאופייניים להתמודדות אישית מול המערכת.

 

זכותי

חברת זכותי הוקמה בשנת 2005, והיא כוללת שלושה סניפים בתל אביב, חיפה וירושלים. אנשי המקצוע של זכותי מסייעים לפונים במילוי טפסים, גיבוש תיקים רפואיים, איסוף והכנת אישורים, הכנות לוועדה הרפואית וכדומה. הסיוע בתחום מיועד לסייע למי שנפצע, נפגע בתאונה או סובל ממחלה, שמשפיעות על התפקוד ופוגעות ביכולת העבודה. 

 

בחברת זכותי מסייעים במקרים של עזרה בנושאי ביטוחי סיעוד, נכות מעבודה, תאונות עבודה, תאונה אישית ועוד. בנוסף, החברה מעניקה ייעוץ גם במקרים של מחלות כמו סוכרת, סרטן, אירוע מוחי, פיברומיאלגיה ועוד. 

 

לפני שמגיעים לוועדה, פונים לייעוץ מקצועי

הפנייה אל כל אחד מהגופים הממשלתיים, על אחת כמה וכמה הופעה לוועדות, מחייבת את הפונה לדיוק מיטבי. מסיבה זו, הפנייה אל חברה שמתמחה בתחום היא קריטית. בתיקים רבים שמוגשים עצמאית חסר מידע רלוונטי או שהם אינם מוגשים במסגרת הזמנים הנחוצה. כל עיכוב עלול לפגוע בסיכוי לקבלת הפיצוי ואף לחבל בו לחלוטין.

 

חברות כמו לבנת פורן או זכותי פועלות כדי לעזור לכל פונה להכיר את הפיצוי שמגיע לו, את מסגרת הזמנים והמסמכים שעליו להציג. בנוסף, הן גם מסבירות לפונה מה כולל התהליך כולו ומה צפוי לו בוועדה הרפואית. מדובר בהיערכות שיכולה לעשות את כל ההבדל, ולמנוע מצבים של עוגמת נפש, בזבוז זמן וכאבי ראש נלווים.

Leave a Comment