דווקא תקופה בה עסקים רבים נמצאים במצב של חוסר ודאות, יכולה להתברר כהזדמנות יוצאת דופן. כל מה שצריך הוא להתחיל לחלום, ולא לפחד לצאת מהקופסה

החודשים האחרונים היו ללא ספק אתגר משמעותי עבור עסקים, בין אם מדובר על עסקים גדולים ובין אם על קטנים יותר. שיבושים קשים בשעות הפעילות, שינויים בהרגלי הצרכנים ותיעדוף מחדש, הובילו עסקים רבים לחוסר ודאות ואף איימו על המשך פעילותם. ועם זאת, ישנם גם עסקים שהתייחסו אליה כאל הזדמנות.

קידום עסקים קטנים

חלומות קטנים יוצרים עסקים גדולים

 

אם בהתחלה דובר על אחוז קטן של עסקים, עכשיו כבר אפשר לראות שמדובר במגמה משמעותית יחסית. אנשים שהתייחסו למשבר שבא עם הקורונה כאל צומת דרכים, והחליטו לפעול כדי להגדיל את העסק, לפנות לכיוון עסקי חדש או אפילו לצאת לדרך עצמאית אחרי שהיו שכירים. התוצאה? עבור חלק לא קטן מהם – מדובר בהצלחה מסחררת. המשותף לכולם הוא ביכולת לחשוב מחוץ לקופסה, ולפעול ביצירתיות כדי להגדיל את הפעילות העסקית שלהם. אלה הדברים שהם עשו:

 

להמשיך לחלום, דווקא עכשיו

במקום לאפשר למשבר "לכבות" את הפעילות העסקית, אותם עסקים החליטו לעצור לרגע ולהתייחס אליו כאל הזדמנות. מי שיצא לחל"ת, השתמש בזמן שעמד לרשותו כדי לחשוב כיצד לפתח את עצמו ברמה המקצועית מהבית. היו שפתחו קורסים מקוונים, שהשיקו עסק למאכלים ביתיים, ששינו את מסלול הקריירה והפכו את התחביב למקצוע. ולמרות שרבים אמרו להם שזה לא הזמן לחלום, הם התחילו בקטן אבל לא הפסיקו לרגע.

 

להפסיק להיות תלויים במגבלות גיאוגרפיות

עסקים קטנים רבים שהסתמכו על נוכחות פיזית של לקוחות, גילו בחסות הקורונה שזה לא כל כך פשוט. מצד שני, כשהלקוחות נשארים בבית, זה לא אומר שאי אפשר לשמור איתם על קשר הדוק. מאמני כושר התחילו לאמן בזום, הרצאות עברו אף הן למתכונות אונליין, וכמובן שהתוודענו גם לפריחתם של אתרים לעסקים קטנים. חלקם לקחו את הזמן כדי לצמוח, ואחרים הקימו אתר לראשונה.

 

אתרים לעסקים קטנים הם פלטפורמת חובה במציאות של ימינו. אף עסק לא יכול לוותר עליהם, בין אם הוא מוכר מוצר או שירות. חלק מהעסקים גילו דווקא ברגע הזה שלקוחות רבים זקוקים להם, והחנות המקוונת שלהם הפכה לנקודת המפגש שרבים ציפו לה. אפילו עסקים שאינם יכולים לבצע מכירות מקוונות, מרוויחים לא מעט מפתיחת אתר. ראשית, כך הם נשארים בתודעת הלקוחות ויכולים ליצור איתם קשר על ידי צירופם למועדון לקוחות ושליחת דיוורים. כן, ממש כמו עסקים גדולים.

 

שנית, הם יכולים לאפשר ללקוחות חדשים להכיר אותם. ולבסוף, אתרים לעסקים קטנים הם פלטפורמה מושלמת למכירת גיפט קארדים למימוש מאוחר יותר. לקוחות נאמנים רבים רוצים לתמוך בעסקים שהם מכירים, ולכן ישמחו לשלם עבור ההתחייבות לרכוש את המוצרים או השירותים ברגע שהמצב יאפשר זאת.

 

אם אתה רוצה עסק מצליח אתה צריך לחלום ובגדול

Leave a Comment