חברי מועצת המנהלים של כל חברה וארגון, נמצאים תחת לחצים רבים ונדרשים לאזן בין אינספור פעולות. ברגע הזה נכנס לתמונה ביטוח דירקטורים, ואלה הנקודות שחשוב להכיר לגביו

תפקידם היומיומי של דירקטורים כרוך בהתנהלות נכונה ומדויקת מול שורת אילוצים. מצד אחד, הם צריכים לנהוג לטובת קידום מטרות הארגון במסגרתו הם פועלים, ולהבדיל בינן לבין המטרות האישיות של מי שעומד בראשן – שלא תמיד מסתדרות כמובן האחת עם השנייה. מצד שני, עליהם לוודא שהם מודעים לתוצאות של כל החלטה שייקחו, ויודעים להימנע מכאלה שיובילו להפסדים.

ביטוח דירקטורים

כל מה שצריך לדעת על ביטוח דירקטורים

עם זאת, כולנו מודעים לעובדה שבמבחן המציאות – גם נושאי משרה בכירים עלולים לחשוש מתביעה בגין אחריות אישית, מטעות שנעשה בתום לב, ומכך שיהיה עליהם לשלם על מעורבות מסוימת בהפסדים שנגרמו לחברה. ביטוח דירקטורים הוא המענה לסוגיות האלה ולרבות אחרות, ואלה הסעיפים החשובים שכדאי לדעת עליו:

 

  • פוליסת דירקטורים ונושאי משרה בכירה, מספקת מטריית הגנה במצבי הפרה שהם תוצר של תום לב. הכוונה היא למצב שבו הדירקטור לא יכול היה לצפות שהפעולה שיעשה תוביל לפגיעה, או כאשר הוא התרשל אך לא הפר את חובת הזהירות שהיה עליו לנקוט בה.
  • פוליסת דירקטורים מיועדת לספק הגנה מהפסד כלכלי, אך גם למנוע פגיעה בשמו של הדירקטור ובתוצאות של שורת נזקים נוספים.
  • דירקטורים מעורבים בהחלטות הנוגעות לגורמים רבים, ולכן גם חשופים לתביעות מפני שורת תובעים ארוכה. תובעים כאלה יכולים להיות עובדים בארגון, ספקים או לקוחות שלו, אך גם הבנקים, מס הכנסה, בעלי מניות ומגוון גופים נוספים. פוליסת דירקטורים יכולה לספק הגנה מתאימה בכל אחד מהמצבים הללו.
  • בנוסף, דירקטורים יכולים למצוא את עצמם במרכז תביעה על רקע התנהגותם במגוון תרחישים שהארגון עובר. החל ממיזוג, דרך איחוד ועד לפירוק החברה. ביטוח מתאים מקנה להם את האפשרות לקבל החלטות נכונות בכל תחנה, מבלי לחשוש להשפעותיה עליהם.
  • על מנת לוודא שבחרתם ביטוח דירקטורים שמותאם ישירות למאפייני המשרה שלכם, יש להתאים אותו אישית. התאמה כזו, תאפשר לכם לדעת שאתם באמת מוגנים ברגע האמת.
  • המשמעות של הסעיף הקודם היא שפוליסת ביטוח דירקטורים מתאימה לשורת ארגונים ארוכה ולא רק לארגון בעל מאפיינים ספציפיים. בסוכנות הביטוח ניליביט למשל, ניתן להצטרף אל ביטוח דירקטורים שמתאים לחברות ציבוריות, חברות פרטיות, עמותות, קרנות הון סיכון, חברות סטארט אפ ועוד. עבור כל ארגון כזה, ניליביט מתאימה את הסעיפים, הדגשים והפתרונות המתאימים. 
  • דירקטור מסוים עזב את הארגון? זה לא אומר שהוא מפסיק להיות חשוף לתביעות שרלוונטיות לאותו הארגון. חשוב להבין שדירקטורים חשופים לתביעה עתידית, במקרים מסוימים גם 7 שנים קדימה ואפילו יותר. ביטוח דירקטורים מספק הגנה גם במקרים כאלה, כך שהצטרפות אליו יכולה לקנות לכם שקט נפשי במשך זמן רב. 
ביטוח משרה

ביטוח דירקטורים שכדי לעשות כדי לשמור על עצמך מתביעות

 

 

 

Leave a Comment