בתקופה בה מציאת עבודה הפכה לאתגר מורכב, קורות החיים הם התחנה שאתם ממש לא יכולים להרשות לעצמכם לטעות בה. כך תשלחו קורות חיים מתאימים לכל מודעת דרושים

בחודשים האחרונים נדמה, ובצדק, שהשוק עמוס במועמדים למשרות, והתוצאה היא הצפה בקורות החיים המגיעים לכל משרה חדשה שנפתחת. החל ממשרה זוטרה ועד משרת בכירים. קורות חיים הם הדרך העיקרית לבלוט ולהגדיל את הסיכוי לקבל ראיון, אבל במקרים רבים מועמדים איכותיים פונים למשרות שונות ואפילו לא זוכים לשיחה טלפונית. איך מגדילים את הסיכוי להצליח בתהליך מציאת עבודה עם קורות חיים טובים, איכותיים ומתאימים?

 

במבט ראשון, נדמה שאין דבר פשוט יותר מאשר ניסוח פנייה אל מודעת דרושים. שהרי מי מכיר אותנו, את הכישורים והניסיון המקצועי שלנו יותר טוב מעצמנו? אלא שישנם כללים מוגדרים לכתיבת קורות חיים, וחשוב לעקוב אחריהם כדי לא לפספס אף הזדמנות מציאת עבודה. תופתעו עד כמה הטעויות הקטנות ביותר עלולות לעלות לכם ביוקר. בשיטוט קצר ברשת תמצאו אינספור פורמטים של קורות חיים, אבל ישנם כמה טיפים שחשוב לזכור בזמן שאתם בוחרים את הפורמט שלכם:

קורות חיים למציאת עבודה

הצעד הראשון למציאת עבודה

 

גם מתוחכם צריך להיות ידידותי

אתם מעוניינים להשקיע בהליך מציאת עבודה, ואחרי שעברתם על שלל מודעות דרושים סימנתם כמה אפשרויות. כדי לעשות רושם חיובי, ייתכן שהחלטתם ללכת על פורמט יצירתי, שימשוך את העין של כל מי שיעיין בו. אלא שרגע לפני שאתם שולחים, נסו להסתכל עליו מהצד של אנשי ה-HR שמקבלים מדי יום עשרות אם לא מאות טפסים. 

 

האם קל למצוא בו את כל הפרטים הרלוונטיים לגבי הניסיון וההשכלה שלכם? האם מספר הטלפון שלכם וכתובת המייל בולטים מיד? לעתים לאדם שיעבור על קורות החיים שלכם יש דקה או שתיים לכל היותר, האם הוא ימצא את המידע שנחוץ לו או שהקובץ היפה שהכנתם עלול לתסכל אותו?

 

קצרו והתמקדו בעיקר

מדובר כאן באתגר אמיתי, בייחוד עבור משרת בכירים שהמועמדים אליה מגיעים עם רקע עשיר, אבל כמו שכבר ציינו בסעיף הקודם – הגורמים שמקבלים את קורות החיים שלכם מעיינים בהם זמן קצר במיוחד. קורות חיים עמוסים בפרטים שכוללים יותר משני עמודים, לא יקבלו ככל הנראה את תשומת הלב הדרושה. הקפידו לא לגלוש מעבר למגבלת שני העמודים ורווחו את הטקסט כדי שייראה ידידותי ולא עמוס בעיניים. 

 

אל תוותרו על תמצית קורות חיים

התמצית היא 2-3 שורות שאמורה לעזור לגורם המסנן להבין מה הרקע המקצועי שלכם ולמה אתם פונים למשרה. מדובר בדרך לעזור לו להבין לא רק מי אתם אלא גם מה ההתאמה שלכם לתפקיד. שילוב התמצית בראש עמוד הקורות החיים מבטיחה שגם אם איש ה-HR ידלג על המכתב המקדים במייל – הוא עדיין ייתקל בשורה התחתונה.

שליחת קורות חיים

כמה טיפים למציאת עבודה

 

Leave a Comment