דאגה לבריאות העובדים נמצאת בראש סדר העדיפויות של כל מעסיק. בחירה בכיסא מחשב מותאם וארגונומי היא הצעד הראשון בדרך לשיפור המצב, וכך תבחרו אותו נכון

ישיבה ממושכת היא אחד מהאויבים הגדולים של עמוד השדרה. העומסים והלחץ על הגב ברמה היומיומית מצטברים עם הזמן, וללא קבלת המענה הנכון מובילים לנזקים. מדובר בסיבה שמאחורי כאבי צוואר וסוגים שונים של כאבי גב, ורבים מעובדי משרדים אכן סובלים מתוצאותיה. מאחר שכאבים פוגעים בבריאות העובד, ואי נוחות משפיעה על ההספק והתחושה הכללית שלו, מעסיקים מבינים יותר ויותר שעליהם לבחור את סביבת העבודה בקפידה. 

 

על מנת לספק לעובדים את חוויית הישיבה שהם באמת זקוקים לה, צריך להתחיל מכיסאות המחשב. אבל איך בוחרים אותם נכון? כשמחפשים כיסא שמיועד לשמש עובדים במשך שעות ארוכות, צריך להסתכל על כמה פרמטרים:

כסאות משרד

התאימו את כסאות המשרד לגב העובדים ולעיצוב המשרד

תמיכה בגב התחתון – אחד מהגורמים המרכזיים שמובילים עובדים לישיבה לא נכונה, הוא קושי באימוץ הגב התחתון לאורך זמן. הניסיון "להקל" עליו מוביל למעשה לתוצאה ההפוכה, וגורם עם הזמן לכאבים ואי נעימויות. קיימים סוגי כסאות שונים שמיועדים לספק את התמיכה הנחוצה, כמו למשל כסאות מחשב של ד"ר גב. הודות למנגנון התמיכה בגב התחתון הם מסייעים לעובדים לשבת נכון, בריא וללא כאבים נלווים. 

 

קיימים גם כסאות מחשב של ד"ר גב שמגיעים עם מושב אנטומי, שמדריך את העובדים לישיבה נכונה, וכסאות עם גב רשת שמעניקים את התמיכה הנחוצה גם מהכיוון הזה. 

 

מנגנון ארגונומי  – מכירים את הכיסאות הקשיחים והנוקשים שמאלצים אתכם "להתכוונן" לפיהם כבר מהרגע הראשון? מדובר בבחירה האחרונה שתרצו לקחת עבור המשרד שלכם. כיסא צריך להתאים את עצמו אליכם ולא להיפך, וזה נעשה באמצעות פונקציות שונות שעוזרות לכם להישען לאחור, להתקדם קדימה ולזכות בתמיכה מרבית בכל מצב. אם העובדים שלכם יצטרכו לשבת על כיסא לא נוח, הם יבלו את הזמן בניסיון למצוא תנוחה מתאימה והדרך לכאבי הגב מהירה. 

כסא משרדי ביתי

בעידן הקורונה ניתן להתאים את הכיסאות המשרדיים גם לעיצוב הביתי

כיוונון הגובה – כל עובד זקוק לכיסא מחשב בגובה שונה, אבל ישנם רבים שיושבים על כסאות שאינם מתכווננים או שמנגנון הכיוונון מורכב מדי ולכן הם אינם משתמשים בו. בדקו שניתן לשנות את גובה הכיסא ביעילות, על מנת שכל מי שיישב עליו יוכל ליהנות ממנו.

 

תמיכה לידיים – אימוץ הידיים הוא סיבה נוספת שעלולה להוביל לכאבי גב. הימנעו מבחירת כיסאות מחשב נטולי ידיות לידיים, והעדיפו ידיות רחבות שניתנות גם הן לכוונון. 

 

מנגנון נדנוד – ייתכן שזה יפתיע, אך גם למנגנון הנדנוד יש משמעות. כסאות מחשב של ד"ר גב מגיעים עם מנגנון נדנוד בעל מצב נעילה, כדי לאפשר לכל עובד לכוון את הזווית שמתאימה לו ולעודד זרימת דם באמצעות הזזה של המשענת אחורה וקדימה.

 

Leave a Comment