יום ראשון במקום עבודה חדש הוא רגע שרבים חוששים מפניו. איך הופכים אותו לפשוט יותר ומתחילים ברגל ימין?

אין דבר משמח יותר מאשר מציאת עבודה חדשה ופתיחת פרק חדש בחיים המקצועיים. אלא שבמקום שבו מסתיים אתגר אחד, מתחיל אתגר אחר. התחלות הן אף פעם לא קלות, וכך גם יום ראשון במקום עבודה חדש. אספנו עבורכם כמה עצות ושלל טיפים בעבודה חדשה, שיכולים לעזור לכם להירגע ולהגיע מוכנים יותר.

יום ראשון בעבודה

טיפים ליום ראשון בעבודה

 1. אל תפחדו לשאול שאלות

  רובנו נקדיש יום ראשון במקום עבודה חדש להקשבה וניסיון להתמצאות בחומר, וננסה להדחיק ולהתעלם משאלות שיש לנו. המטרה היא כמובן חיובית – חשוב לנו לעשות רושם טוב על החופף שלנו בתפקיד, על המנהל הישיר וכדומה. עם זאת, שאלות הן דרך טובה להפגין התעניינות, לפתוח בשיחה ולהימנע מפערי ידע בהמשך. אל תניחו שתשלימו את הפערים בעתיד, אלא עשו זאת כבר עכשיו.

  1. תרגלו מראש שיחת היכרות

  יום ראשון במקום חדש הוא יום היכרות, אבל לעמיתים שלכם במקום העבודה לא תמיד יהיה זמן לשבת לשיחה מסודרת. הדרך לוודא שלא יפספסו אתכם היא לתרגל שיחת היכרות קצרצרה, עם 20-30 שניות של הסבר על עצמכם. זוהי דרך מצוינת לוודא שיידעו בדיוק מי אתם, מבלי להעיק או להפריע לשגרת היום.

  1. התעניינו בסביבה

  בהמשך לטיפ הקודם, שימו לב שאתם לא מסיימים את היום כשכולם יודעים מי אתם – אבל לכם אין כל כך מושג מי נמצא סביבכם. לא מעט טיפים בעבודה מתרכזים בשאלת ההצגה העצמית, אבל רבים שוכחים לשים דגש גם על הסובבים אותם. הציבו לעצמכם למטרה לסיים יום ראשון בעבודה עם היכולת לציין את שמם ותפקידם של לפחות שלושה אנשים מהמעגל הקרוב אליכם. 

  1. התאימו את קוד הלבוש 

  הרצון לעשות רושם טוב עלול להפוך למכשול, אם אנחנו מתאמצים יתר על המידה או מפגינים בטעות חוסר אכפתיות. אם הגעתם לראיון מקדים, היזכרו איך התלבשו יתר העובדים והתאימו את עצמכם לסביבה. חשבו מה תרצו לשדר בעיני מי שלא מכיר אתכם, ואיך להיראות נגישים, מסורים וחיוביים. 

  1. תעדפו נכון את המשימות שלכם

  התחלות הן תמיד מורכבות, ואין ספק שכל יום ראשון במקום עבודה הוא אירוע רב התרחשויות. היזהרו מלהיסחף לשיחות סרק או להעביר זמן ממושך בחברת אנשים שאינם רלוונטיים לתפקידכם היומיומי. חשוב מאוד לגלות חברותיות, אבל שימו לב שאתם לא שוכחים לשבת לשיחה מסודרת עם המנהל הישיר שלכם או עם גורמים נוספים שהכרחי להכיר.

  וטיפ אחרון: אל תהיו קשים עם עצמכם

  שכחתם, פספסתם או פישלתם? זה אמנם נשמע מלחיץ, אבל הכול עוד לפניכם. המנהלים ויתר אנשי הצוות מודעים לאתגרים שסביב התחלות חדשות, ותהיה לכם הזדמנות לשפר, לשנות ולצמוח. בהצלחה!

  יום ראשון בעבודה

  להגיע ליום הראשון בעבודה ולהיות מוכנים

 

 

Leave a Comment