כדי ליהנות מעבודה בסביבה נוחה לאורך כל השנה, נדרשת מערכת מיזוג אוויר תעשייתי או מסחרי
שיכולה לעמוד במשימה. אלה הקריטריונים לבחירה נכונה שלא תבזבז אנרגיה מיותרת.

במדינה חמה כמו ישראל, מיזוג אוויר נדרש לאורך חודשים ארוכים, גם בעבודה וגם בבית. על מנת להעניק לעובדים את התנאים המיטביים, חברות רבות, ארגונים ועסקים, מחפשים אחר מערכות מיזוג אוויר תעשייתי או מסחרי שיעשו את העבודה מצד אחד ויצמצמו את עלויות צריכת החשמל מאידך. מדובר באחת מההחלטות הראשונות שמתקבלות בכל חלל עבודה חדש, אבל גם באחת מהמאתגרות שבהן. 

 

מהם האתגרים שמערכות מיזוג אוויר תעשייתי צריכות לעמוד בהם?

להבדיל ממזגנים ביתיים, מערכות מיזוג אוויר מסחרי ותעשייתי צריכות להצליח לעבוד ביעילות בחללים גדולים מאוד, שלעתים נמצאת בהם כמות עובדים לא קטנה. מטבע הדברים כמות העובדים משתנה פעמים רבות לאורך היום, מה שמאלץ את המערכות לעדכן את הטמפרטורה בחלל בהתאם לצורך במטרה לספק את התנאים המתאימים לעבודה בכל מצב. בנוסף, מערכות המיזוג צריכות גם להיות שקטות כדי לאפשר עבודה רציפה, לחסוך בחשמל כדי להקטין את העלויות ולהצליח לתפקד גם בסביבות חמות או קרות במיוחד. 

מזגן תעשייתי

פתרונות מיזוג לתעשייה

אז איך מקבלים את ההחלטה הנכונה?

אתם מעוניינים לרכוש את מערכת המיזוג היעילה ביותר לעסק או לחברה שלכם, אבל מתלבטים מה מתאים לכם באמת מבין האופציות המוצעות? אלה הפרמטרים שכדאי שתיקחו בחשבון:

 

איזה שטח אתם מעוניינים לקרר? מאחר שמערכות מיזוג אוויר מסחרי או תעשייתי מותאמות לפי גודל החלל הנחוץ, עליכם להבין תחילה כמה חדרים אתם מעוניינים לקרר. בהמשך לכך, תוכלו להחליט אם נחוץ לכם מיזוג אוויר נפרד לכל חדר או אולי מערכת תעשייתית אחת. 

האם המערכת שאתם בודקים יכולה להתמודד עם סביבת העבודה היומיומית? ברוב מתחמי העבודה גדולים תמצאו דלתות שנפתחות ונסגרת לעתים תכופות, מה שמחמם או מקרר את החדר בהתאם לטמפרטורה בחוץ, עובדים שמצטרפים וכאלה שיוצאים החוצה, ולפעמים גם פתיחת חלונות. מערכות מיזוג תעשייתי יעילות צריכות להתמודד עם כל השינויים הללו, שעלולים להוביל לבזבז חשמל או לגרום לעובדים אי נוחות. מערכות מיזוג אוויר תעשייתי חכמות, יכולות לשנות את זרימת האוויר בהתאם לצורך העדכני בכל רגע, מה שיוביל לסביבת עבודה נעימה יותר לכולם

מנועי מיזוג אוויר

תכנון נכון של מיזוג אוויר יעניק לכם שקט נפשי

 

 

מה לגבי חיסכון בחשמל? הצורך לחסוך בחשמל הוא צורך מובן ונפוץ של כל בעל עסק, ולכן מדובר גם באחת מהמטרות העיקריות של כל מערכות מיזוג אוויר תעשייתי. התעניינו בטכניקה עליה פועלת המערכת שאתם מעוניינים בה, במטרה להבין כיצד היא מתמודדת עם האתגר. זכרו שמערכת זולה שאינה חסכונית בחשמל, עלולה לעלות לכם ביוקר בהמשך.

 

 צריכים שקט? וכמובן, אל תשכחו את מדד נזקי הרעש. מערכות תעשייתיות שלא מצליחות להשתלב בסביבת העבודה מבלי לעשות רעש מיותר, יפגעו גם בעובדים וגם בסביבת העבודה. 

 

טיפ לסיום


כדי להימנע מתקלות ונזילות בלתי צפויות לאחר הרכישה, חשוב שמערכות מיזוג האוויר שלכם ייבדקו בקביעות על ידי טכנאי. מדובר בבדיקה מקיפה שתכלול בין היתר בדיקת זרימת אוויר ובדיקת מנועים, והיא יכולה לחסוך לכם סכומי כסף משמעותיים. אל תוותרו עליה.

 

Leave a Comment