יודעים איזו תעשייה מגלגלת כמעט הכי הרבה כסף במשק? היי-טק אולי? תעשיית הטבק? תעשיית המכוניות? ובכן אכן אלו תעשיות גדולות ומכובדות אך תחום הביטוח הוא התחום בו נמצאים סכומי הכסף הגדולים באמת שכן לכולם יש ביטוח חיים, לא?

ומה איתכם? איפה אתם מבוטחים? איזו פוליסת ביטוח אתם מחזיקים, כמה כסף אתם מקדישים לטובת העניין ורגע, מה זה בכלל פוליסה?

ביטוח חיים עד המוות או עד הרשלנות הרפואית  – המוקדם מהשניים…

זה לא סוד שרמת החיים עולה בהתמדה מדי עשור ואיתה גם מספר השנים הממוצע שאנו חיים. 

גם חברות הביטוח מכירות נתון זה ועושות התאמות וכיום אפשר למצוא סוגים שונים של ביטוחים: ביטוחי חיים, ביטוחי בריאות וביטוחים סיעודיים אשר הופכים פופולריים יותר ויותר כאשר אנו מבינים שייתכן ונזקק לאותם ביטוחים בהיותנו קשישים.

פוליסת ביטוח היא כלי כלכלי שיכול להבטיח לנו את האפשרות להזדקן בכבוד וחלילה אם ניפצע ונהייה חולים סיעודיים בערוב ימינו הריי שזהו מצב לא נעים בכלל שדורש משאבים כלכליים בין אם בשכירת מטפלת קבועה וצמודה או מגורים בבית אבות.

הגיל השלישי

להרגיש בטוחים בגיל השלישי

ביטוח סיעודי בקופת חולים מאוחדת

ביטוח סיעודי טוב הוא ביטוח שמכסה את כל הפינות ונותן לכם שקט נפשי. עלות הביטוח אינה גבוהה בכל חודש אך התמורה שהוא מעניק יכולה להיות שווה כל אגורה במידה ותזדקקו לכספי הביטוח ומי יודע מה יהיה מחר ואולי באמת תזדקקו לכסף זה.

כיום אמנם בני הגיל השלישי נהנים מרווחה כלכלית באופן יחסי ויכולים גם ליהנות מכספי הפרישה והפנסיה ולנצל את הכסף לבילוי, טיול ועזרה לדור הצעיר, אך כל הקלפים יכולים להיטרף בין רגע במידה ותקלעו לבעיה רפואית, תאונה בבית או בכל מקום אחר והיקלעות למצב לא נעים בו אתם פשוט חייבים להשיג עזרה קבועה.

עלות מטפלת צמודה הגרה בביתכם עולה כאשר מדובר במטפלת סיעודית וגם אם יש לכם ביטוח ייתכן וייקח לכם זמן רב עד שתקבלו את הכספים המגיעים לכם. בביטוח הסיעודי של קופת חולים מאוחדת אתם יכולים להבין בצורה פשוטה ובנגישות מלאה מה הזכויות שלכם ומה הביטוח נותן לכם.

חשוב להתייעץ עם בן משפחה או חבר המבין בתחום כדי להבין את הסעיפים השונים עליהם אתם חותמים כי אחרי הכול מדובר בחיים שלכם ובכסף שלכם.

בית אבות סיעודי

להרגיש בטוח עם רופא צמוד

מה ההבדל בין אבות לבית אבות סיעודי?

רבים שואלים מה ההבדל בין השניים והאם שווה באמת להשקיע כמה מאות שקלים יותר כדי להיכנס לבית אבות עם מחלקה סיעודית. אין ספק שהיתרון שמקנה לכם בחירה בבית אבות עם מחלקה סיעודית גדול. שוב, אין לדעת מה יוליד יום אך אם אתם מתעניינים במעבר לבית אבות עם מחלקה סיעודית או בית אבות רגיל כדאי שתעשו את השיקול בהתאם למצבכם הבריאותי וההיסטוריה הרפואית שלכם.

הנוחות שמספק בית אבות עם מחלקה סיעודית מעצם היותו באותו המקום בו אתם כבר רגילים להיות הוא גדול. 

ומה עדיף, לשכור מטפלת שתגור בבית עם המבוגר או בית אבות סיעודי?

כאן כבר נכנסים שיקולים נוספים וכל אחד יעשה את הבחירה לפי מידת ההתאמה שלו. 

יש מי שיעדיפו להישאר בבית שלהם, בסביבה הנוחה שלהם כי שם הם מרגישים עצמאיים יותר, בטוחים יותר ולכן יעדיפו מטפלת, ויש מי שדווקא יעדיפו את סביבת המגורים החדשה בבית אבות שם יש חיי חברה תוססים, פעילויות כאלה ואחרות והרגשה של בית מלון.

אלו שתי גישות שונות לחלוטין וכל אחד לפי העדפותיו יידע באיזו מהן לבחור אך מה שבטוח, על מנת שתהיה לכם בכלל את האפשרות הכלכלית להיכנס לבית אבות איכותי או לשכור את שירותיה של מטפלת סיעודית אישית אתם צריכים את הכסף לכך ולכן השקעה נבונה בביטוח סיעודי היא הכרח עבורכם ועבור כל מי שחושב על עתידו ועל עתיד יקיריו.

 

Leave a Comment