הדרך הנכונה לחיפוש עבודה חדשה תלויה בראש ובראשונה בסוג המשרה שאתם שואפים להגיע אליה. באופן כללי ניתן לחלק את שוק המשרות בארץ לארבע חלקים עיקריים כאשר לכל אחד מהם את המאפיינים ודרישות משלו.

החלק הראשון מתייחס למשרות שמתאימות להרבה אנשים. תחת תחום זה נכנסים נהגים, עובדי בתי מלון ומסעדות, שומרים, אנשי מכירות, סוכני ביטוח ומשרות רבות נוספות אשר בדרך כלל לא דורשות הכשרה ארוכת טווח.

בעלי מקצועות הנה"ל יכולים למצוא עבודה יחסית בקלות היות ותחרות בשוק העבודה אינה קשה במיוחד.

החלק השני מדבר על אנשי מקצוע העובדים בתחומים צרים וספציפים. בנוסף להכשרה הכללית הם בעלי ידע ומיומנויות אשר הופכים אותם למביני עניין בדקויות הכי קטנות בתחום שלהם .כך למשל עבודתם של אנשי שיווק דרך הרשת שונה ממה שעושים חבריהם בתחום השיווק במפעל לייצור מכונות כביסה. מתכנתים בעלי השכלה בסיסית דומה המתמחים בכתיבת תוכנות שונות רוכשים מיומנויות ספיציפיות רק להם.

משרות שיווק של בכירים

אז מה היא המשרה שמתאימה לך?

אנשי רפואה שכל אחד מהם מתמחה בתחום ייחודי שייכים גם הם לקטגוריה של אנשי מקצוע היחודיים.

התחרות בשוק אינה קשה, אך מצד שני לא קיימות הרבה משרות פנויות. ככלל, המעסיקים מחפשים כישורים מאוד ספציפיים ולכן חשוב להקדיש מחשבה רבה לבניית קורות חיים מתאימים במקרים הללו.

התחום השלישי מתייחס לעובדים אשר בנוסף לידע המקצועי שלהם חייבים להביא עימם תכונות אישיות מסוימות ומראה חיצוני ראוי לתפקיד. תסכימו איתנו שמאמן כושר שסובל מעודף משקל לא יעורר אצלכם סמכות ולא תמהרו לרכוש את שירותיו.

לקבוצה הזו שייכים בעלי מקצוע נוספים. למשל אנשי טלוויזיה, שחקנים, עוזרים אישיים, מטפלות ועוד. בעלי מקצוע אלו מתמודדים עם תחרות קשה בשוק ועליהם להיות מוכנים למספר רב של ראיונות עבודה פנים מול פנים עם מעסיקיהם לעתיד. בעודכם מתכוננים לראיון, על תזלזלו במראה החיצוני שלכם. עוזרת אישית שתופיע מול המנהל שלה בפיג'מה קרוב לוודאי לא תתקבל לעבודה במשרד מכובד.

החלק האחרון מתייחס למשרות בכירות שקשה מאוד להתקבל אליהן. לרוב מדובר באנשי ניהול בכירים, אנשי טלוויזיה ועוד. מועמדים אלו ניצבים מול המשימה המאתגרת של חיפוש משרה בתחום שלהם. לפעמים הם מתחילים חיפוש של האתגר הבא בעודם עדיין עובדים בחברה. ישנם מספר נקודות שיכולות להקל עליהם במלאכה.

איך למצוא משרה בכירה תוך שמירה על סודיות

בחיפוש של משרה בכירה ישנם מספר סיכונים. אם מידע על התפטרותו של איש מפתח בחברה נחשף בפתאומיות, יכול להיגרם נזק לחברה. תזכרו לנהוג בזהירות יתרה. תשקלו לספר את הבשורה לאנשים קרובים אליכם בעבודה. תהיו מוכנים לאפשרות שמידע זה יצא לאור הרי בסופו של דבר תצטרכו ליידע כמה אנשים שיוכלו לעזור עם חיפוש של משרה חדשה.

נצלו את עזרתם של המומחים בתחום

הדרך הטובה ביותר להציג את עצמכם למשרה בכירה במשק היא דרך חברות כוח אדם, חברות השמה לבכירים אשר מתמחות בגיוס עובדים לתפקידים בכירים. Mashabey Enosh חברה שנוסדה עוד ב 1981 ומצטיינת באיתור חברי הנהלה בכירה בארגונים.. Mashabey Enosh הייתה חלוצה בתחום של גיוס בכירים בארץ ובנתה תהליך עבודה מסודר אשר הוכיח את עצמו כיעיל מאוד במציאת מועמדים מתאימים ביותר לצרכי החברות. בתהליך איתור של המועמד שבעה שלבים. השלב הבסיסי ביותר הוא עבודת מחקר בה אנשי גיוס מיומנים לומדים ומבררים מה הוא אופי של החברה המגייסת ומה המועמד האידיאלי אותו היא מעוניינת לצרף לשורותיה.

לאחר מכם צוות של Mashabey Enosh מבצע חיפוש רחב של המועמדים אשר יכולים להתאים למשרה המבוקשת ועורכת ראיונות על מנת לוודא שהם בעלי כישורים מתאימים לתפקיד.

בעודכם מחפשים את האתגר הבא שלכם אנחנו מזמינים אתכם לפנות לאתר mashabey.co.il שם תמצאו את המידע אודות החברה ותהליך עבודתה עם המועמדים הפוטנציאלים.

גם אם אתם לא מחפשים כרגע משרה חדשה סביר להניח שתשמעו מ Mashabey Enosh היות והחברה יוזמת את הפניה למועמדים המתאימים ובודקת את מידת התענינותם בתפקיד מסוים. אנשי מקצוע אמיתיים מודעים לערכם שהולך וגדל בשוק העבודה ולא ימהרו להגיב לכל מודעת דרושים. הם יהיו מוכנים לשקול את ההצעה הרצינית מהמומחים בתחום.

ידוע לכל כי מציאת איש מפתח בכיר שידע לקבל את ההחלטות הנכונות ולנהל את צוות עובדים בצורה היעילה ביותר אינה משימה קלה ומאוד תובענית. Mashabey Enosh מוצאת מקצוענים אשר באמת משפרים את תהליכי העבודה. ההצלחה העתידית של החברה תלויה לא פעם בבחירה נכונה של מנהל בכיר שידע לעבוד במצבי לחץ ולנהל את האנשים. הביקוש למומחים כאלה בשוק העבודה כבר מזמן עלה על ההיצע.

 

מקצוענות

מוצאים לכם את אנשי המפתח הכי מקוצעיים

בין לקוחותיה של Mashabey Enosh חברות רבות אשר יודעות כי חברת השמה זו תעשה בדיקה יסודית של מועמדים פוטנציאלים בהתאם לדרישות ומשאלות שלהן. הן סומכות על  Mashabey Enosh כי היא תנתח את הצצדים החזקים והחלשים יותר של כל מועמד ומועמד ותנמק את המלצותיה. ללקוחותיה נהנים מתשומת לב רבה שלה לפרטים הקטנים ביותר. גיוס מתבצע תוך זמן קצר ובממוצע, לקוח צפוי לפגוש מועמדים רלוונטיים תוך 30-45 יום מתחילת תהליך האיתור. והכי חשוב שהתוצאות מדברות בעד עצמן.

לאחר שהמועמד מקבל על עצמו את האתגר החדש, חברת השמה ממשיכה להיות בקשר שוטף הן עם הלקוח והן עם המנהל החדש על מנת להבטיח כניסתו הרכה לתפקיד החדש.

בימינו, המשימה של גיוס אנשי צוות בכירים אפשרית רק עבור חברות השמה בעלות ניסיון רב בתחום, אשר בהסתמך על הגישה שהוכיחה את עצמה פעם אחר פעם, יכולות לעמוד בהצלחה רבה במלאכת הגיוס ולהביא תוצאות רצויות.
כולנו מודעים לכך שכוח אדם איכותי חשוב לא פחות מאשר איכות של המוצרים שהחברה מייצרת או מוכרת.

 

 

Leave a Comment