בין אם אתם מאמני כושר, עורכי דין, קוסמטיקאיות, פסיכולוגים, רופאים פרטיים, סוכני ביטוח, טכנאים, מתווכי נדל"ן רואי חשבון או כל מקצוע אחר אשר מאפשר לכם להתנהל כעצמאי בשטח ולקבל לקוחות, בוודאי שאתם מבצעים את עבודתכם נאמנה ומנסים לרצות את הלקוחות שלכם במאת האחוזים.

עם זאת, לא תמיד מה שאנחנו רוצים מתרחש במציאות, ולעיתים קיים פער רחב בין הרצוי למצוי. בדיוק בשביל המקרים האלה, אותם מקרים בהם חלה תקלה כלשהי, מקרה בלתי צפוי או חלילה תאונה הקשורה לכם וללקוחות שלכם, נולד ביטוח אחריות מקצועית. עוד לא שמעתם עליו? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת אודות סוג הביטוח המומלץ ביותר עבורכם.

במציאות של היום, תביעות רבות מוגשות לבתי המשפט הקשורים לנזקים שהתרחשו בטעות או בצורה רשלנית מצד בעלי מקצוע חופשיים. גל התביעות הללו הביא לו מעט פעמים את אותם בעלי מקצוע לפשיטת רגל, להפסדים כלכליים ולשם רע לאותו בעל המקצוע. מכאן, היה קיים הצורך לסייע ולהגן על אותם בעלי מקצועות חופשיים ולסגל להם סוג ביטוח מיוחד ומותאם בדיוק להם. ביטוח אחריות מקצועית עונה בדיוק על הצרכים הללו, וגורם לאותם בעלי מקצוע לקבל שקט נפשי בכל הנוגע להמשך הקריירה שלהם בתחום. כיום, נחשב ביטוח אחריות מקצועית לאחד הביטוחים החשובים ביותר עבור המגזר העסקי, ולא בכדי.

חישוב עסקי

יש לקחת ביטוח כחלק מהוצאות העסק

אז מהו ביטוח אחריות מקצועית? למעשה, מטרת ביטוח אחריות מקצועית הוא לכסות את המבוטחים (להלן: בעלי המקצועות החופשיים) במקרה שבו הלקוח או כל צד שלישי אחר נפגע, בין אם מדובר בטעות בתום לב או ברשלנות מקצועית, ומעוניין לתבוע את אותו בעל מקצוע בגין פגיעה בגוף, רכוש או בפגיעה כספית. כיום ישנם עשרות אלפי אנשים אשר עוסקים במקצועות החופשיים, מה שהופך את ביטוח אחריות מקצועית לסופר פופולרי וחשוב.

מה כולל הביטוח?

ראשית, כפי שנאמר, ביטוח אחריות מקצועית כולל כיסוי כספי מפני כל אותן תביעות פוטנציאליות שעלולות להתרחש מצד הלקוח, ולהגיע לסכומים כבדים וגבוהים במיוחד. יתרה מכך, בחלק מהפוליסות תוכלו למצוא סעיף המאשר כי הכיסוי יהיה תקף גם במידה "הפגיעה" התבצעה לא בהכרח רק על אותו בעל מקצוע באופן פיזי, אלא גם מפי עובדים מטעמו. כל זאת בהתאם לסוג המקצוע ולסוג הפוליסה הנרכשת.

סעיף נוסף אשר יכול להיות כלול בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית, מתייחס גם להוצאות ההגנה המשפטית. מעבר לכיסוי התשלום הכלכלי לאותו תובע, בעלי המקצועות החופשיים יכולים להיות מוגנים ברמה משפטית מבחינת כל ההוצאות הכלולות בכך, אשר יכולות להגיע לכמה אלפי שקלים.

פאזל עסקי

ביטוח משלים את הפאזל של העסק

כיצד להתאים את פוליסת הביטוח למקצוע?

כאמור, קיימים שלל בעלי מקצועות חופשיים בארץ. מדובר בביטוח רחב היקף המתאים לסוגים רבים ושונים של אנשים ומקצועות. על כן, חשוב מאוד להבין תחילה את הצרכים שלכם בתור בעלי מקצוע, לבדוק את תנאי הפוליסות השונות ולהחליט איזה מהם נראית לכם המתאימה ביותר לצרכים האישיים שלכם ושל העסק שלכם. תוכלו להתאים את תנאי הפוליסה באמצעות משא ומתן עם חברות הביטוח המספקות אותן, כאשר חלקן אפילו מצעיות מראש ביטוח אחריות מקצועית ספציפית לתחום מקצועי אחד מוגדר. חשוב לזכור כי ביטוח אחריות מקצועית מיועד אך ורק לבעלי מקצועות חופשיים המחזיקים בתעודת הסמכה מיוחדת.

לסיכום, במידה ואתם רואים את עצמכם משתייכים לקהל היעד של ביטוח אחריות מקצועית, אל תהססו, וגשו לבטח את עצמכם. פוליסת הביטוח הזו יכולה להעניק לכם שקט נפשי ולשמור עליכם ועל המקצוע שלכם לאורך שנים רבות קדימה.

 

Leave a Comment