עסקים רבים זקוקים למידע מרשם החברות, היום זה כבר פשוט יותר, בלחיצת כפתור אונליין המידע ישלח אליכם.

מהפכת האינטרנט חוללה שינויים מרגשים ומרחיקי לכת בכל כך הרבה מובנים. אחד המרכזיים שבהם הוא הנושא של נגישות המידע לעסקים בלחיצת כפתור. אם פעם היינו צריכים לגשת לסניף של אותו גוף, להמתין בתור הארוך ואז לקבל את המידע שאנחנו צריכים, היום ניתן ביתר קלות לקבל הרבה מהאינפורמציה שפעם היינו צריכים לבזבז זמן יקר בלקבל אותה. על מנת להנות מכמות האינפורמציה הזו צריך לבדוק אלו גופים התחילו לפרסם חלק מהדברים באינטרנט ומה אפשר לקבל באמצעות לחיצת כפתור.

הזמנת דו"ח רשם החברות – בקלות ובמהירות

מי שזקוק לדו"ח חברה, יכול בקלות ובזריזות להזמינו דרך אתר האינטרנט של רשם החברות. מדובר על דו"ח ראשוני עם פלט אינפורמציה די בסיסי אבל שיכול לשמש אותנו לצרכים מסוימים שלנו. כך למשל אם אנחנו רוצים לתבוע חברה מסוימת וצריכים לדעת מה הכתובת שלה, באופן זה, אפשר ממש בקלות לקבל אינפורמציה על הכתובת הרשמית של החברה והפרטים המדויקים שלה כפי שנרשמו שם. אנחנו צריכים את הפרטים האלו משום שעל מנת שכתב התביעה יהיה תקין אנחנו צריכים לכתוב את הפרטים במלואם כפי שהם מופיעים בנסח החברה ולצרף אותו כנספח לתביעה. אם פעם היינו צריכים לגשת לרשם החברות בירושלים על מנת לקבל את המידע הבסיסי ביותר, היום אנחנו יכולים בקלות ובמהירות לקבל אותו באינטרנט.

אתר רשם החברות

אתר רשם החברות

מה לא נראה בדו"ח רשם החברות?

המצב לא כולו ורוד. דו"ח רשם החברות הוא מאוד בסיסי ואם אני רוצה לחקור עכשיו על חברה לצורך בחינת השווי שלה, אני צריכה הרבה יותר אינפורמציה מאשר מה שיש בדו"ח רשם החברות ולכן אני צריכה לפנות לחברה עצמה כדי לקבל אותו או להגיע לרשם החברות ולקבל על תקליטור מידע נוסף. מדובר בנסיעה שיכולה להיות ארוכה ומעייפת לירושלים אבל אפשר לראות בזה סוג של טיול.

מה חשוב לזכור על דו"ח רשם החברות?

לעיתים לוקח כמה שעות עד כמה ימים לעדכן את האמור בדו"ח אז צריך להיות סבלניים ולבדוק כל כמה ימים ולא להיות חסרי סבלנות. ככל שאפשר לעשות את הפעילויות שלנו בזכות המידע שיש בדו"ח, מה טוב.

Leave a Comment