הקמת חנות באינטרנט, שלב הסליקה

אז החלטתם להקים חנות וירטואלית, אינטרנטית, מקוונת או איך שלא תקראו לה. בין אם אתם בעלי חנות פיזית ממשית ומקימים את החנות הוירטואלית כתוספת, או בין אם החנות שלכם מוכרת את מוצריה על גבי רשת האינטרנט בלבד – מדבור בפעולה שיכולה לתרום רבות להצלחתו הכלכלית של העסק שלכם.

כיום, כל אדם בן 16 ומעלה כבר מבין את כוחו העצום הטמון באינטרנט, במיוחד כלפי עסקים קטנים. כל תחום הקניון אונליין היה במגמת עלייה מטופרת בשנים האחרונות, וגרף עמו מיליוני אנשים ברחבי העולם, אשר נפלו בקסמי הרכישה המקוונת. אנשים רבים מעדיפים כיום לרכוש באינטרנט את המוצרים שלהם, מכיוון שהדבר חוסך להם עלויות רבות של זמן וכסף.

אם כן, הקמת חנות באינטרנט, אינה תהליך שמתחרש בין לילה, וכן דורש תכנון מקדים, ועבודה מסודרת על פי שלבים. החל משלב בחירת קהל היעד, ועד לשלב הגרפיקה והאופטימיזציה למשתמש. כמובן שבין לבין ישנן פעולות רבות שיש לבצע על מנת להפוך את החנות האינטרנטית שלכם למושכת ופופולרית. תצטרכו להכניס תוכן וטקסטים רבים לאתר, לארגן אותו בצורה מסודרת, לפעול בתוכנית שיווק באינרטנט וברשתות החברתיות, וכמובן – להעניק לגולשים ולרוכשים הפוטנציאליים שלכם את האפשרות הנוחה ביותר לתשלום – באמצעות סליקת כרטיס אשראי.

laptop-desk-macbook-writing-work-working

יש לבחון את כל הנתונים לפני תחילת התהליך

אז איך זה עובד?

במרבית החנויות האינטרנטיות ניתן לשלם בכרטיס אשראי באופן נוח במיוחד, וכן מאובטח. עם זאת, אנשים רבים חוששים עדיין להזין את פרטי האשראי שלהם באינטרנט, מה שיכול לבוא לרעתכם. מכאן, שתוכלו לעשות שימוש בגביית

אבטחת מידע

אבטחת מידע

תשלום באמצעות פייפאל. מדובר בחשבון וירטואלי מוכר וידוע בכל העולם, אשר מציע תשלום מאובטח באינטרנט. כאשר הגולש בעל חשבון פייפאל, הוא אינו צריך להזין את כל פרטי האשראי שלו בכל אתר בו הוא רכוש, אלא את פרטי חשבון הפייפאל שלו. היתרון העיקרי באופציה זו הינה העובדה כי הגולש אינו צריך להזין את פרטי האשראי שלו באתרים כאלה ואחרים שעלולים להראות עבורו מפוקפקים. 

על מנת להתשמש בשירות פייפאל בחנות האינטרנטית שלכם, כל שעליכם לעשות הוא לפתוח חשבון עסקי. לאחר מכן תוכלו להוסיף את חשבון הבנק שלכם לחשבון הפייפאל העסקי שפתחתם. בשלב הבא תצטרכו לבצע אימות לגבי חשבון הבנק שהוזן, ולסיום יהיה עליכם פשוט להטמיע את פרטי חשבון הפייפאל העסקי שלכם בחנות האינטרנטית, ובכך למעשה לאפשר לגולשים להעביר את הכסף ישירות אל אותו חשבון. 

דרך נוספת היא הדרך המסורתית יותר – באמצעות סליקת כרטיס אשראי בחנות האירנטנטית. אז איך זה עובד? תחילה, חשוב שתדעו כי חברות האשראי מציבות תנאים מסוימים לחנויות אינטרנטיות על מנת לאשר את השימוש בשירותי האשראי באתר. כל תהליך האישור אורך באזור השבועיים. בין היתר, תצטרכו לעמוד בשני תנאים עיקריים:

תעודת SSL – מעין רכיב הקיים באמצעי התשלום אשר מבטיח את סודיות הפרטים, ושומר על רמת אבטחה גבוהה במיוחד. את התעודה הזו ניתן לרכוש למשך שנה בעלות של 100 דולר, והיא ניתנת לחידוש.

חברת סליקה אינטרנטית – מדובר בחברת סליקה אשר תפקידה העיקרי הוא להיות המקשרת שבין האתר (החנות שלכם) לבין חברות האשראי. בארץ קיימות שלל חברות סליקה אשר לכל אחת מהן תנאים שונים. ביניהם תוכלו למצוא את קארד קום, קרדיט גארד וטרנזילה.

לסיום, מומלץ לזכור כי ככל שתאפשרו שיטות ואמצעי תשלום רבים יותר, כך יוכלו לעלות המכירות שלכם באתר. הכנסו לראש הלקוחות וחשבו על האופציה הטובה והנוחה ביותר עבורכם. כי תכלס, הם אלה שיהפכו אתכם למה שתיהיו בעתיד.

Leave a Comment