כיום, בעידן שכולו מלא במידע בלתי נלאה בזכות האינטרנט, כל תחום חיפוש העבודה עלה מדרגה אחת למעלה

אם בעבר חברות היו מפרסמות מודעות דרושים באתרי האינטרנט השונים למשרות אטרקטיביות של בכירים ותפקידי מפתח, הרי שכיום, על מנת למקד את החיפוש ולצמצם את המועמדים מראש למועמדים המתאימים, נכנסת לתמונה חברת השמה לבכירים.

את תפקידה של חברת ההשמה לבכירים ניתן להקביל לתפקיד המתווך בשוק הנדלן.

אל המתווך פונים שני קהלי יעד: שוכרי הדירות, אשר רוצים למצוא את דירת חלומותיהם, שתענה על צריכהם, ופשוט לא מוצאים אותה מסיבות כאלה ואחרות, ואילו קהל היעד השני הינו משכירי דירות, אשר לא רוצים להתעסק בכל הפרוצדורה של לחפש שוכרים, ומעדיפים לשלם לאדם חיצוני (להלן המתווך) שיעשה את עבודה זו עבורם. המתווך בתמורה מקבל עמלת תיווך מכל צד.

כך למעשה, עובדת חברת הנהלה ושמת בכירים, באותו אופן בדיוק: החברה פונה לשני קהלי יעד: הן למחפשי העבודה במשרות בכירים, והן לחברות הגדולות שזקוקות לאיוש משרת בכיר כלשהו בארגון. בשונה מתפקיד המתווך, חברת השמה לבכירים לא רק מקבלת פניות מקהלי היעד שלה, אלא מחפשת אותם גם בעצמה.

ייחודן הגדול של חברות השמה לבכירים הינו האופן שבו הן מתנהלות.

החברה מורכבת מצוות עובדים אשר מומחה בגיוס ומשאבי אנוש, ויודע לזהות מועמדים פוטנציאליים טובים, ולהתאים אותם לתיאורי המשרות השונות הקיימות. מעבר לכך, חברות רבות וארגונים נוטים לסמוך בעיניים עצומות על חברה השמה לבכירים, כיוון שבחברות הללו המועמדים עוברים ראיונות, מבחנים וסינונים מוקפדים, על מנת למצוא את ההתאמה הטובה ביותר.

לייק מגדלת

חיפוש מדוייק

למעשה, חברת השמה לבכירים מורידה את העול מחברות וארגונים שונים בכל תהליך מיון וסינון מועמדים. מכיוון שמדובר בתפקידי מפתח בכירים וחשובים, כל תהליך המיון צריך להיות מדויק ומוקפד על מנת למצוא את המועמד המתאים ביותר לתפקיד.

בזכות עבודתה של חברת השמה לבכירים, החברה המגייסת יכולה לחסוך זמן יקר, כמו שנאמר "זמן שווה כסף", ובכך גם מבטיחה את איכותם הגבוהה של האנשים שיתחילו לאייש את תפקידי הבכירים בחברה. מועמדים אשר יוכלו לאייש תפקידי בכירים בחברות, צריכים להיות אנשים אסטרטגיים, בעלי כושר מנהיגות ותכונות כאלה ואחרות על מנת להשפיע בצורה חיובית על עתידה של החברה, ולמשוך אותה מעלה אל הצלחתה. משום כך, על חברת השמה לבכירים להזהר לא "לפספס" את המועמדים הטובים ביותר ובכך להפסיד אותם לחברה המתחרה. עליה לתפוס אותם בזמן, לדאוג להם, ולייחצן אותם בחברות שונות שיתחרו עליהם.

כתוצאה מכך, כל חברת השמה לבכירים נהנית מרשתות ענפות ורחבות של ידע וקשרים בעולם העסקי. בזכות כך מתאפשר לה להגיע לכלל המועמדים הראויים, גם אם הם לא מחפשים עבדוה כלל באותה עת. מטרתה היא למשוך אותם אל חברות המחפשות איוש למשרות בכירים. הרווח הגדול של עובדי חברת השמה לבכירים מגיע בעקבות המשרות המיואשות. כלומר, כל השמה של מועמד בכיר עם חברה מגייסת, שהתרחשה דרך חברת השמה לבכירים, מקבלת חברת ההשמה אחוז מסוים מן סכום המשכורת שנקבעה בחוזה בין שני הצדדים. כך נוצר מצב שלחברות השמה לבכירים קיים אינטרס גדול במיוחד להביא לשוק העבודה את המועמדים הבכירים ביותר, ולעבוד עם חברות מגייסות גדולות, על מנת שסכום העסקאות הנסגרות בהן יהיה גבוהה ביותר, ובכך גם חברת ההשמה תוכל להרוויח.

בסופו של יום, מדובר בעסקה המשתלמת לשלושת הצדדים.

 

Leave a Comment