כשאנחנו נמצאים בתחילת הדרך שלנו אנחנו נאלצים הרבה פעמים להתפשר על מחיר זול יותר עבור שירותים שאנחנו מעניקים ולעיתים אפילו לבצע אותם בחינם.

זה לא סטטוס נעים במיוחד אבל לא תמיד יש לנו ברירה – על מנת ללמוד ולהתנסות בכמה שיותר סוגים של עבודות, יש לנו אינטרס לעבוד לעיתים אפילו בחינם על מנת לקבל את הניסיון המבוקש. כאשר מדובר על בניית אתר לעסקים בחינם, עולה בדיוק אותה שאלה: האם בניית אתר לעסקים בחינם היא החלטה נכונה או שגויה? כבר בשלב זה נאמר כי בעיננו ההחלטה היא שגויה ומיד נסביר גם מדוע:

דבר ראשון – עבודה בחינם מוערכת פחות

כאשר אתם עובדים עבור מישהו בחינם הוא לעולם יחשיב את העבודה שלכם כפחות רצינית ופחות מחייבת. אין מה לעשות, כאשר רוצים שיקחו אותנו ברצינות, הצד השני צריך לשלם על העבודה שלנו. זה לא איזו הנחה בלתי מבוססת: מחקרים מוכיחים שכאשר אנשים צריכים לרכוש משהו בכסף לעומת קבלתו בחינם, הם לעולם יעדיפו את המוצר שהם היו צריכים לשלם עליו.

לפטופ

העסק שלך על המסך

דבר שני – אחריות ומענה לאורך זמן

בניית אתר לעסקים בחינם היא לא פעולה חד פעמית ברמת התחזוק שלה. כאשר מבצעים בניית אתר באופן רציני ואחראי מדובר על מחויבות לזמינות מקסימלית על מנת לפתור בעיות שעולות באתר או לעיתים אפילו וירוסים שמנסים לחדור. כאשר מבצעים בניית אתר לעסקים בחינם אנחנו נכנסים למסלול שאנחנו כובלים את עצמנו לאותו אדם ועל מנת לתת לו את השירות הטוב ביותר וזה ללא שום תשלום? היכן נשמע כדבר?

דבר שלישי – התגייסות שלנו

על מנת שניתן את השירות הטוב ביותר באופן אובייקטיבי יש לשלם לנו עבורו. מאוד קשה לגייס את מלוא הרצינות שלנו ולהעניק שירות מקצועי ואחראי כאשר אנחנו עובדים בחינם. בניית אתר לעסקית בחינם היא לא התנדבות, מדובר בפרנסה ועל פרנסה יש לקבל תשלום.

בשורה התחתונה, אל תחסכו מעצמכם. בניית אתר לעסקים היא לא פעולה מומלצת או פשוטה ואם אתם לוקחים זאת על עצמכם אתם עלולים לדון עצמכם לעבודה מתמשכת בחינם וללא הצדקה.

Leave a Comment