עולם המקצועות הפך מאוד מפותח היום ויחס איתו עולם התקשורת ועולם הדרישות שלנו מאנשי מקצוע.

אם פעם היה רופא אחד בעיר ולא היה כל סיכוי להטיל ספק במה שאמר, היום יש מומחיות ספציפית לכל תחום בעולם הרפואה וכל הליך מפורט ומוסבר לעייפה באתרי האינטרנט השונים. המשמעות של כמות המידע שיש לכל אחד בצורה זמינה וישירה היא שאפשר ממש בקלות לקרוא על כל מחלה או אבחנה של רופא ומיד להטיל בה ספק. ברגע שמטילים ספק נולדת גם הביקורת על הטיפול הרפואי ואחריו יכולות להגיע תביעות על טיפול רשלני. בדיוק בשביל זה נולד הביטוח מקצועי.

אז מה זה בעצם ביטוח מקצועי?

ביטוח מקצועי לעסקים הוא פוליסה שאנחנו משלמים לחברת ביטוח מתוך מחשבה על כך שאנחנו צריכים לדאוג לזה שכל חודש נשלם סכום מסוים אשר ככל ותנוהל נגדנו תביעה, חברת הביטוח תוכל לשלם את סכום בתביעה במידה ונמצא אחראיים לנזק שלל הצד השני. מדובר על הליך ארוך ומסורבל אבל בתור התחלה, ברגע שמדובר במקצוע אשר יש אחריות לאנשים אחרים, לא משנה מאיזה סוג, יש חובה לעשות ביטוח מקצועי: כך למשל: עורכי דין, רואי חשבון, מאמני כושר וכמובן רופאים.

מה מכסה הביטוח המקצועי?

על מנת לוודא שהביטוח מקצועי לעסקים מכסה את כמה שיותר תחומים חשוב מאוד לקרוא בו את האותיות הקטנות. ביטוח מקצועי יכול להיות במספר רמות אשר מחולקות לרוב לפי סוג התביעה וגובהה. ככל שהתביעה בסכום גבוה יותר ואנחנו רוצים לוודא שנהיה מכוסים מפני תביעה בסכום כזה, נאלץ לשלם סכום גבוה יותר כל חודש. כל פוליסת ביטוח מחויבת לכתוב עבור אלו תביעות היא פעילה ועבור אלו תביעות לא. לא סתם אנשי מקצוע דואגים הרבה פעמים שיהיו להם כמה סוגים של פוליסות ביטוח. הכל נעשה מתוך מחשבה שלא שמים את כל הביצים בסל אחד ולכן כדאי שיהיו כמה סוגים של ביטוחים.

ממה כדאי להיזהר עם ביטוח מקצועי?

כאשר עושים ביטוח מקצועי כדאי מאוד להקפיד שיהיה מדובר בחברה מוכרת ואמינה שעושה את הביטוח – להיזהר מכל מיני חברות לא מוכרות או אנשים מפוקפקים. בסופו של דבר מדובר על ההגנה שלכם.

ניתן לקבל פרטים נוספים על הביטוח באתר סוכנות לביטוח  ניליביט

Leave a Comment