חברות השמה וכוח אדם קיימות לא מכבר ומסייעות רבות לחברות שונות במציאת אנשים מתאימים אשר יאיישו משרות שונות בחברה

לעיתים, לחברות וארגונים גדולים קיימת מחלקת כוח אדם גדולה ומשמעותית בחברה אשר מסייעת למציאת עובדים, אך לא תמיד הדבר עובד כך. כאשר מדובר בחברות קטנות יחסית, הן נוטות לפנות לחברות חיצוניות של השמה וכוח אדם, אשר יעזרו להם לחפש את המועמד המתאים ביותר עבורם על מנת שיאייש את המשרה החסרה ברגע נתון.

עם הזמן התפתחו אותן חברות ההשמה, ונוצרו חברות השמה "בוטיק", אשר מתמחות אך ורק במציאת ממועמדים תפקידים בכירים בלבד. מדובר בחברות השמה בכירים. חברות אלה מהוות כחוליה המקשרת בין מועמדים לתפקידים בכירים לבין החברה המחפשת בכירים לתפקידים.

מנהל, מותרד

תן לחברת ההשמה להקל עליך

חברות השמה בכירים עושות סינון מקפיד ומדויק במציאת המועמדים המתאימים אשר בכלל יהוו חלק בחברת ההשמה

תחילה היא מחפשת אנשים בעלי רקע וניסיון בתפקידים בכירים, בניהול אנשים, או שעבדו בחברות נחשבות ועשו מהלכים משמעותיים בה. בנוסף, היא מאתרת גם מועמדים חדשים, אשר בדיוק סיימו ללמוד באוניברסיטאות נחשבות. מתוך כל המסיימים תארים נחשקים, חברות השמה בכירים בעצם "דגות" את המצטיינים והטובים ביותר, בעלי הממוצע הגבוהה ביותר, ואותם הם מכניסים למאגר המועמדים שלהם.

בנוסף, חברות השמה בכירים נמצאות בקשר לא רק עם מועמדים מתאימים לתפקידי בכירים, אלא גם עם חברות מסוימות אשר איתן הן עובדות באופן מתמשך. החברות אשר מחפשות אחר מועמד מתאים יוצרות קשר עם חברות השמה בכירים, נותנות את הדרישות לגבי התפקיד, וסומכות על חברות השמה בכירים שיעשו את עבודתם נאמנה.

כאשר אותן חברות מוצאות מועמד הנראה ראוי לתפקיד בכיר בחברה מסוימת הן בעצם דואגות לקשר בין שני הצדדים, מראיינות אותו, ואת פרטי הריאיון מעבירות לחברה התרה אחר אותו מועמד. לבסוף, המועמד מגיע לראיון בחברה אשר מחפשת אדם לתפקיד בכיר, וכאשר הוא מתקבל הוא מתחיל בעבודתו.

ניתן לומר כי חברות השמה בכירים הן הדבק והקישור בין שני הצדדים כאשר מדובר בחיפוש עבודה. הן חוסכות זמן רב לחברות וארגונים כאשר הם זקוקות באופן מידי לאנשים לתפקידים בכירים. אין ספק שאיוש משרת תפקיד בכיר אינו דבר של מה בכך, ועל החברות לבחור בקפידה את האדם המתאים ביותר אשר יוביל את החברה למקומות טובים יותר.

Leave a Comment